Az őszi szünetben volt idő egy kis kreatív tevékenységre is. Előkerült a süthető gyurmánk is, és eredményként ez a Pinky Pie baba várakozott a félórás sütésre.
A korábbi süthető gyurmás alkotásaink ITT találhatók.
A számomra kedves ötletek, alkotások, tevékenységek gyűjteménye, időnként egy kis nosztalgiával, visszaemlékezéssel.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süthető gyurma. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süthető gyurma. Összes bejegyzés megjelenítése
2015. november 3., kedd
2013. szeptember 24., kedd
Muffinok a Barbie-házba
Szegény Barbie-knak nem volt elég ennivalójuk. Így készíttettünk nekik pár sütit: eper- és szőlőkrémes csigákat és sok-sok muffint.
A muffinok oldalát igazi muffinpapírcsíkokkal tekertünk körbe, nekem úgy is tetszettek, de Bogi inkább lekopasztotta őket.
A muffinok oldalát igazi muffinpapírcsíkokkal tekertünk körbe, nekem úgy is tetszettek, de Bogi inkább lekopasztotta őket.
Mazsola és Tádé
Ha már készültek hercegnők, újabb hercegnők, Toy stroy és Bogyó és Babóca figurák,akkor a tavalyi nagy kedvenc, Mazsola és Tádé sem maradhatott ki a sorból. Mazsolát Pisti készítette Bogi névnapjára. Nagyon eltalálta figura karakterét, a színét is. Tádét Bogival ketten alkottuk, hogy szegény Mazsola nem szomorkodjon. :-)
2013. szeptember 17., kedd
Saját Bogyó és Babóca figurák
Most vettem észre, hogy korábban már volt egy elkezdett poszt a saját figurákról. Az elkészült figurákhoz még egy kis fázisfotó:
Sütésre várakozik a Bogyó, Pihe, Baltazár és Gömbi.
Sütésre várakozik a Bogyó, Pihe, Baltazár és Gömbi.
Bogyó és Babóca
Tavaly nyáron voltunk a Bogyó és Babóca kiállításon. A program része volt, hogy egy figurát, szereplőt ott a helyszínen el lehetett készíteni süthető gyurmából. A technika annyira tetszett Boginak, hogy később nagyon sok más figura is életre kelt a sütőnkben.
Az egész alapja papírmasé, melyre a gyurma csak vékony héjként kerül fel, és utána a haj, csáp, szem száj és persze a különböző díszítések.
Bogi Babócát (a katicalányt) választotta a kiállításon, a barátja Bogyó (a csigafiú) itthon készült el.
Az egész alapja papírmasé, melyre a gyurma csak vékony héjként kerül fel, és utána a haj, csáp, szem száj és persze a különböző díszítések.
Bogi Babócát (a katicalányt) választotta a kiállításon, a barátja Bogyó (a csigafiú) itthon készült el.
Hercegnők folytatás
Korábban már említettem, hogy készítettünk hercegnőket, melyeket ajándékba szánt Bogi az óvodai ballagásra. Akkor csak Hamupipőke maradt nálunk.
És, hogy ne szomorkodjon egyedül, kapott új társakat:
És, hogy ne szomorkodjon egyedül, kapott új társakat:
2013. augusztus 16., péntek
Füzér
Bogi hármas szülinapi buliba volt hivatalos. Sütős gyurmából virágokat, pillangókat szíveket sütöttünk, és ezekből készültek füzérek. Nem lett két egyforma.
2013. augusztus 12., hétfő
Hercegnők
A FIMO süthető gyurmával egy éve találkoztunk a Bogyó és Babóca kiállításon (Erről lesz majd egy bejegyzés.). Egy figurát minden kis látogató elkészíthetett, és ott helyben ki is sütötték. A technika lényege az volt, hogy egy papírmasé alapra egy vékony rétegben került fel a gyurma. Bogit ez nagyon lenyűgözte, további figurákat készített itthon (egy kis segítséggel), sőt még a 17 éves bátyja is élvezte.
Nos, a legutóbb hercegnők készültek az ovis ballagás előtt. Pontosan négyen voltak, és csak pár napig voltak együtt, mert hárman az óvó nénik és a dadus néni ajándékai lettek.
Nos, a legutóbb hercegnők készültek az ovis ballagás előtt. Pontosan négyen voltak, és csak pár napig voltak együtt, mert hárman az óvó nénik és a dadus néni ajándékai lettek.
Balról jobbra a lányok: Jázmin, Hamupipőke (ő maradt nálunk), Csipkerózsika és Belle.
A frizurák hátulról
Gombaházikó
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)