A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süthető gyurma. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: süthető gyurma. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. november 3., kedd

Pinky Pie

Az őszi szünetben volt idő egy kis kreatív tevékenységre is. Előkerült a süthető gyurmánk is, és eredményként ez  a Pinky Pie baba várakozott a félórás sütésre.
A korábbi süthető gyurmás alkotásaink ITT találhatók.

2013. szeptember 24., kedd

Muffinok a Barbie-házba

Szegény Barbie-knak nem volt elég ennivalójuk. Így készíttettünk nekik pár sütit: eper- és szőlőkrémes csigákat és sok-sok muffint.
A muffinok oldalát igazi muffinpapírcsíkokkal tekertünk körbe, nekem úgy is tetszettek, de Bogi inkább lekopasztotta őket.

Mazsola és Tádé

Ha már készültek hercegnőkújabb hercegnők, Toy stroy és Bogyó és Babóca  figurák,akkor a tavalyi nagy kedvenc, Mazsola és Tádé sem maradhatott ki a sorból. Mazsolát Pisti készítette Bogi névnapjára. Nagyon eltalálta figura karakterét, a színét is. Tádét Bogival ketten alkottuk, hogy szegény Mazsola nem szomorkodjon. :-)

2013. szeptember 17., kedd

Saját Bogyó és Babóca figurák

Most vettem észre, hogy korábban már volt egy elkezdett poszt a saját figurákról. Az elkészült figurákhoz még egy kis fázisfotó:
Sütésre várakozik a Bogyó, Pihe, Baltazár és Gömbi.


Bogyó és Babóca

Tavaly nyáron voltunk a Bogyó és Babóca kiállításon. A program része volt, hogy egy figurát, szereplőt ott a helyszínen el lehetett készíteni süthető gyurmából. A technika annyira tetszett Boginak, hogy később nagyon sok más figura is életre kelt a sütőnkben.
Az egész alapja papírmasé, melyre a gyurma csak vékony héjként kerül fel, és utána a haj, csáp, szem száj és persze a különböző díszítések.
Bogi Babócát (a katicalányt) választotta a kiállításon, a barátja Bogyó (a csigafiú) itthon készült el.

Hercegnők folytatás

Korábban már említettem, hogy készítettünk hercegnőket, melyeket ajándékba szánt Bogi az óvodai ballagásra. Akkor csak Hamupipőke maradt nálunk.
És, hogy ne szomorkodjon egyedül, kapott új társakat:

Toy stroy

Na, kik ők?


2013. augusztus 16., péntek

Füzér

Bogi hármas szülinapi buliba volt hivatalos. Sütős gyurmából virágokat, pillangókat szíveket sütöttünk, és ezekből készültek füzérek. Nem lett két egyforma.



2013. augusztus 12., hétfő

Hercegnők

A FIMO süthető gyurmával egy éve találkoztunk a Bogyó és Babóca kiállításon (Erről lesz majd egy bejegyzés.). Egy figurát minden kis látogató elkészíthetett, és ott helyben ki is sütötték. A technika lényege az volt, hogy egy papírmasé alapra egy vékony rétegben került fel a gyurma. Bogit ez nagyon lenyűgözte, további figurákat készített itthon (egy kis segítséggel), sőt még a 17 éves bátyja is élvezte.
Nos, a legutóbb hercegnők készültek az ovis ballagás előtt. Pontosan négyen voltak, és csak pár napig voltak együtt, mert hárman az óvó nénik és a dadus néni ajándékai lettek.
 Balról jobbra a lányok: Jázmin, Hamupipőke (ő maradt nálunk), Csipkerózsika és Belle.
A frizurák hátulról

Gombaházikó

Ismét Hupikék törpikék lázban égünk. Az első négy éve volt, amikor a sparban volt a Törpmánia.
A következő az mozifilm megjelenésekor, és persze most a film 2. részénél.

Amikor rátaláltam erre az ötletre, tudtam, hogy Bogival meg kell csinálni a saját változatunkat.