Ma egy kisebb befőzéssel indítottuk a napot. Vettem a piacon 8,5 kg finom, sárga húsú, magvaváló és héjaváló barackot. Ez a legtökéletesebb fajta volt, mivel rekord idő -kevesebb, mint 1 óra - alatt dolgoztunk fel. És, hogy legyen feljegyzés arról, hogy ebből mennyi befőtt lesz: ez éppen egy menet a befőzőautomatában, vagyis éppen 16 üvegre volt elegendő.
Itt már fürdőznek az automatában, csak a tető hiányzik róluk:
Mire hazajöttünk a városból, kész is volt a dunsztolás.
A számomra kedves ötletek, alkotások, tevékenységek gyűjteménye, időnként egy kis nosztalgiával, visszaemlékezéssel.
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: nyár. Összes bejegyzés megjelenítése
2019. augusztus 8., csütörtök
2016. augusztus 6., szombat
A málna fagyi
Idén még nem készítettünk saját gyártású fagyit, pedig tavaly azt képzeltünk, hogy jár majd a Smoothie készítő, és végig a finom gyümölcspürés finomságot nyaljuk.
De a napokban olvastam a Gyereketető-n egy igazán izgalmas mindenmentes fagyi receptet. Ez annyira izgatta a gondolataimat, hogy szinte minden alapanyagot megvettünk hozzá, és tegnap Bogi segítségével összeállítottuk.
A mi receptünk ez lett, mivel nem kaptunk kókusztejet:
- 1 bögre tej (sima 1,5-ös tej)
- 1 bögre málna
- 2 evőkanál chiamag
- 2 evőkanál kókuszcsipsz
- és a bűnözés netovábbjaként egy kis cukor.
Íme az első szépség:
2016. július 28., csütörtök
Mit keres a fagyasztóban?
Jogos kérdés, hogy mit keres fagyasztóban, a jégkrémek mellett ennyi (egyébként dulpa sorban :)) folyékony-szappanos tasak.
Nagyon egyszerű a megoldás!
Az utóbbi években szépen lassan tönkrementek a jégakkuk, megrepedtek a a forrasztásoknál, és különböző helyzetekben folyt ki belőlük a lé.
Ezek a folyékony-szappanos utántöltőket elég masszívnak találtam a fagyasztáshoz.
Eddig jól teljesítettek, és nagy előnyük, hogy ha a nyaralás végén nincs rájuk szükség, akkor egyszerűen kiöntjük belőlük a vizet, és kevés helyet foglalnak a hazaút során.
Ugye mekkora ötlet?
2014. augusztus 11., hétfő
Fehér szilva - betegség
Anyunál gyors tempóban érik (ért meg) a fehér szilva. Mivel a munka miatt nem tudtunk hazamenni, így igazi vonatos kalandot találtam ki a gyerekeinknek. Elvonatoznak Mamához, leszedik a szükséges mennyiséget, aztán délután visszajönnek, és persze hozzák is a termést. Mielőtt gyerekkínzásra gondolnánk, azért egy 19. éves nagyfiú teherbírása éppen megfelelő ehhez. :-)
Nos, ez a nap a múlt kedd volt, és minden remekül zajlott addig, amíg délután Bogi be nem lázasodott. Mire beért a vonatuk, eléggé le volt harcolva, rögtön lázcsillapítót adtam neki. Sikerült egy jó kis vírusos torokgyulladást összeszedni. De megvolt a cél is, hétfőre (azaz mára) meg kellett gyógyulni, mert kezdődik a Múzeumi tábor Lilivel.
Nos a szilva szép, illatos és nagyon nagyon érett volt, és nem volt hajlandó egy napot sem várni, be akart költözni az üvegekbe. Így Este Pisti segédletével 4 fazékban különböző fázisokban rotyogott a lekvár.
Nos, ez a nap a múlt kedd volt, és minden remekül zajlott addig, amíg délután Bogi be nem lázasodott. Mire beért a vonatuk, eléggé le volt harcolva, rögtön lázcsillapítót adtam neki. Sikerült egy jó kis vírusos torokgyulladást összeszedni. De megvolt a cél is, hétfőre (azaz mára) meg kellett gyógyulni, mert kezdődik a Múzeumi tábor Lilivel.
Nos a szilva szép, illatos és nagyon nagyon érett volt, és nem volt hajlandó egy napot sem várni, be akart költözni az üvegekbe. Így Este Pisti segédletével 4 fazékban különböző fázisokban rotyogott a lekvár.
![]() |
| Igazi boszorkánykonyha |
2014. augusztus 5., kedd
Kapo(l)cs a két gyerekünk között
Az idei balatoni nyaralásunk egybeesett a Művészetek völgye idejével. (Lehet, hogy korábban is volt így.) Most célzottan figyeltünk rá, mivel Pisti "mestere" Pribolyszki Mátyás és bandje is fellépett a fesztiválon. Így adott volt egy nap, melyet családostól ott töltöttünk. A fesztivál napközbeni programja inkább Boginak jött be, az első adódó nyitott udvarban belekóstolt a korongozás rejtelmeibe. Nagyjából a kirakodás és látnivaló felét tudtuk megnézni, de van Bogi segítségével kovácsolt patkónk, nemezelt karkötőnk, kapolcsi birslekvárunk és egy szilva-alma-paradicsomlekváruk. (Kapolcsikum) Ez utóbbi igen érdekes kombinációnak ígérkezik, a héten ki is kellene próbálni!
Íme a kész művek:
Íme a kész művek:
2014. augusztus 4., hétfő
A nyaralás magaslatai
Szeretünk magasra menni, szinte mindig szerepel a programban valamilyen kilátó, ahova felmászunk. De most ez valahogy elmaradt. Lehet, hogy öregszünk.:-D
De azért voltunk magasan Siófokon, lifttel a víztorony tetejéig jutottunk. A bár (amely régen a víztartály volt) rész nagyon kellemes, a szélső rész az asztalokkal és székekkel lassan ugyan, de teljesen körbeforog. Az alatta lévő szinten mindenki saját tempójában járhat körbe. A rendes kirándulók jutalma egy-egy kis palackos Szentkirályi oxigénnel dúsított ásványvíz.
A másik magaslat Budapesten volt, a Budapest Eye. Itt sem kellett sok energiát pazarolnunk, inkább csak a pénztárcába nyúlnunk. :-) A kabinban ugyan nem volt légkondi, egy kis levegőt ugyan kaptunk két nyíláson át, de amikor kijöttünk a hőségbe, az igazán kellemesnek tűnt.
Ami viszont megjegyzendő, hogy egy nagy és egy kicsi gyerekkel igen izgalmas a belépőjegy vásárlás. A 12 év korkülönbség pontosan arra volt elég, hogy amíg Bogi kicsi volt, akkor nem mindenütt működött a családi jegy rendszere. Amióta Boginak is kell jegy, már Pisti esik ki a családos jegy korhatárából. Így igazból sosem tudtuk kihasználni a kedvezményes jegyeket. :-(
De azért voltunk magasan Siófokon, lifttel a víztorony tetejéig jutottunk. A bár (amely régen a víztartály volt) rész nagyon kellemes, a szélső rész az asztalokkal és székekkel lassan ugyan, de teljesen körbeforog. Az alatta lévő szinten mindenki saját tempójában járhat körbe. A rendes kirándulók jutalma egy-egy kis palackos Szentkirályi oxigénnel dúsított ásványvíz.
A másik magaslat Budapesten volt, a Budapest Eye. Itt sem kellett sok energiát pazarolnunk, inkább csak a pénztárcába nyúlnunk. :-) A kabinban ugyan nem volt légkondi, egy kis levegőt ugyan kaptunk két nyíláson át, de amikor kijöttünk a hőségbe, az igazán kellemesnek tűnt.
Ami viszont megjegyzendő, hogy egy nagy és egy kicsi gyerekkel igen izgalmas a belépőjegy vásárlás. A 12 év korkülönbség pontosan arra volt elég, hogy amíg Bogi kicsi volt, akkor nem mindenütt működött a családi jegy rendszere. Amióta Boginak is kell jegy, már Pisti esik ki a családos jegy korhatárából. Így igazból sosem tudtuk kihasználni a kedvezményes jegyeket. :-(
2014. július 18., péntek
Sárga - fehér, barack - szilva és piros - sárga, dinnye
Az úgy volt, hogy nem sikerült túl jól a sárgabarack választás a piacon, kidobni pedig nagyon sajnáltam volna. Így feljavítottam egy kis fehér szilvával, ami pontosabban most zöld, de ha megérne is sárga lenne...
Na mindegy is, hogy milyen a színe, a lényeg, hgy összeházasítottam őket:
Na mindegy is, hogy milyen a színe, a lényeg, hgy összeházasítottam őket:
2014. július 9., szerda
Mentem, ami menthető
Az este összeszedtem és kiválogattam a hétvégi gyümölcsmaradékot. Minden nagyon finom volt, csak kevés. De, hogy ne vesszenek kárba, gyorsan dzsemmé alakítottam őket. Ilyen kompozíciót kezdtem el főzni:
Őszibarack, áfonya (alul van, nem látszik), rózsa barack, ribizli, szeder.
Őszibarack, áfonya (alul van, nem látszik), rózsa barack, ribizli, szeder.
2014. július 6., vasárnap
Konyhai kísérlet
A hétvégén isteni főznivaló kukoricát vettem a piacon!
Na, jó, csak egy helyről szoktam venni, és ők igen jó fajtákkal foglalkoznak. Szuper, édes, ropogós.
Eddig amennyi hely volt a fagyasztómban, azt kukoricával béleltem ki. Volt, hogy előfőzve, volt hogy csak nyersen dobtam be, de amikor melegítéskor újra felfőztem, akkor a szemek kissé összeestek. Jó volt, de mégsem az igazi.
Ha már rendszeresen dolgoztatom a dunsztoló gépemet, és még éppen volt benne egy kis szabad hely, akkor ki kellett próbálnom, hogy milyen lenne a főtt kukorica eltéve télire.
Íme a próbaként eltett üveg:
Na, jó, csak egy helyről szoktam venni, és ők igen jó fajtákkal foglalkoznak. Szuper, édes, ropogós.
Eddig amennyi hely volt a fagyasztómban, azt kukoricával béleltem ki. Volt, hogy előfőzve, volt hogy csak nyersen dobtam be, de amikor melegítéskor újra felfőztem, akkor a szemek kissé összeestek. Jó volt, de mégsem az igazi.
Ha már rendszeresen dolgoztatom a dunsztoló gépemet, és még éppen volt benne egy kis szabad hely, akkor ki kellett próbálnom, hogy milyen lenne a főtt kukorica eltéve télire.
Íme a próbaként eltett üveg:
2014. június 15., vasárnap
Az új játékaim
A Lidlben csütörtökön sikerült beszereznem az alábbi új társaimat:
Befőző automata névre hallgat, igazából a dunsztolás folyamatát egyszerűsítő gép. Néhány kiló cseresznye már be is költözött az üvegekbe. A lezárt üvegek 80 fokon30 perc alatt dunsztolódnak ki, és a tartályban hűlnek ki. Ilyen egyszerű dolgom még sosem volt!
És ami még fontos, hogy egyszerre 16 üveg fér el benne!
Az asztali grill egy korábbi szendvicssütőnek váltotta, amelynek a tapadásmentes bevonata megadta magát. A teszt jól sikerült, isteni csirkehúsos francia pirítóst vacsoráztunk pénteken! Az étek forrása: Meteor Gyros Bár
Ilyen lett, csak hosszúkásabb:
Befőző automata névre hallgat, igazából a dunsztolás folyamatát egyszerűsítő gép. Néhány kiló cseresznye már be is költözött az üvegekbe. A lezárt üvegek 80 fokon30 perc alatt dunsztolódnak ki, és a tartályban hűlnek ki. Ilyen egyszerű dolgom még sosem volt!
És ami még fontos, hogy egyszerre 16 üveg fér el benne!
Az asztali grill egy korábbi szendvicssütőnek váltotta, amelynek a tapadásmentes bevonata megadta magát. A teszt jól sikerült, isteni csirkehúsos francia pirítóst vacsoráztunk pénteken! Az étek forrása: Meteor Gyros Bár
Ilyen lett, csak hosszúkásabb:
2014. június 11., szerda
2013. október 19., szombat
Szappanbuborék
Mivel töltsük újra a buborékfújót?
Talán a leggyakoribb kérdés, hogy “Hogyan lehet olyan oldatot kikeverni, mint amivel a gyári buborékfújók vannak megtöltve?” A gyári buborékfújó újratöltésére több módszer is létezik, alább egy könnyen beszerezhető anyagokból álló, egyszerű recepttel szolgálunk.
Talán a leggyakoribb kérdés, hogy “Hogyan lehet olyan oldatot kikeverni, mint amivel a gyári buborékfújók vannak megtöltve?” A gyári buborékfújó újratöltésére több módszer is létezik, alább egy könnyen beszerezhető anyagokból álló, egyszerű recepttel szolgálunk.
![]() |
| Forrás |
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)














