A következő címkéjű bejegyzések mutatása: puzzle. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: puzzle. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. március 25., szerda

Elkészült

Ma végre elkészültem a napraforgós kirakómmal, így minden virág kinyílt az asztalon:

Örömmel  jelentem, hogy minden elem megvolt a dobozban.

2026. március 4., szerda

Tavaszodás az asztalon

Haladgatok a napraforgókkal, de szívem szerint többet foglalkoznék velük. Ebben akadály, hogy nem mindig vagyok otthon, és ha igen, akkor azért vannak más teendők is. A kerti teendők vagy a tél utáni takarítás sokszor előnyt élvez. De a hétvégén kint aludtam, így látványosabb az előrehaladás:

 🌞🌞🌞 A napraforgóim várják a napsütést! 🌞🌞🌞

2026. január 11., vasárnap

Asztal és váza kell a virágcsokornak

A Van Gogh Napraforgók kirakómat egy hónapja kezdtem el, de csak most tudtam folytatni. Arra gondoltam, hogy kellene az asztal és a váza ahhoz, hogy a virágokat vízbe tegyük:

Nem tudom, hogy mikor jön a folytatás, mert ritkán vagyok annyit otthon, hogy haladhassak vele érdemben.
 

2026. január 1., csütörtök

Évindító süni-puzzle

Igazából ajándékba vettem ezt a fából készült kirakót, csak a doboza megsérült a szállításkor és küldtek helyette egy másikat. Az ép dobozt elajándékoztam, így most rám maradt az ellenőrzés feladata. 😉

Igen, minden elem megvolt a dobozban! 😁
És így kezdődött délelőtt:


Délutánra pedig már szinte látszott a süni formája is:

2025. december 29., hétfő

Egy gyors puzzle

Karácsonyra kaptam, és szinte egyetlen nap alatt raktam ki Bogi és Pisti segítségével ez az 1000 darabos szépséget:


 

2025. december 7., vasárnap

Muszáj volt újabb kirakót kezdenem

Tegnap a helyére került az utolsó elem is a Bábel-tornyába, és muszáj volt egy újabb kirakót kezdenem. Ez jóval kisebb, csak 1000 darabos, így a kerete és széle igen jól halad. Lehet tippelni, hogy mit ábrázolni!  


 

2025. december 6., szombat

ELKÉSZÜLT!

Sokat kellett várni rá, de ma elkészült a Bábel-tornya. Eredetileg azt gondoltam, hogy tavasszal elkészülök vele, de ahogy kitavaszodott, inkább a kinti teendők, kerti munkák foglaltak le akkor, amikor Bárándon voltam. Így minden alkalommal valamennyi elem a helyére került, de az 1500 elem az elég sok. Voltak megtévesztő részletek, ahova nehezen találtam meg a színt vagy formát. 

De már készen van! Azon gondolkodom, hogy be kellene  kereteztetni. 
 

2025. február 2., vasárnap

Alakul Bábel-tornya

Most még zűrzavaros, de alakul az 1500 darabos Bábel torony kirakóm!👍

Sajnos ritkán jutok hozzá, mert otthon van, de mire kitavaszodik kész lesz!


2025. január 27., hétfő

Az elefántom

Születésnapomra kaptam ezt a szép elefántkirakót.

Ez az első fából készült kirakóm. Nagyon-nagyon pontosan illeszkednek az elemek, a festés és a minta is szép. Nemcsak így egyben nézve, hanem az elemeken külön-külön is. 

Nagyon izgatott, hogy minden elem benne volt-e a csomagban! Szóval leellenőriztem, és igen! 

Ma reggel bontottam ki, az agyarakkal kezdtem, utána jöttek a fülek szélei, majd a munkanap után este szépen sorban a többi részlet.😀

Köszönöm Bogi!


2024. december 30., hétfő

Gomb-puzzle 2024

Karácsonyra kaptam egy Button Challenge című 1000 (pontosabban 1008) darabos puzzle-t. Már szemeztem vele a boltba, de végre az enyém lett. Nem rögtön az ünnepek alatt, de 28-án délután bontottam fel, és 29-én pár perccel éjfél előtt lett készen a kirakása. Muszáj volt leellenőriznem, hogy megvan-e minden elem a dobozban!

Ez még csak egy közbenső állapot volt 29-én délben, amikor a középső széles sáv végre kész volt:




2024. június 18., kedd

Le kellett tesztelnem...

..., hogy minden elemet beletettek-e a tubusba!

A készlet csak 150 darabos, egy 15x10 cm-es képet lehet kirakni belőle. 

 

Ez pont akkora, mint egy képeslap. És valóban, megfordítva mintha egy vintage képeslap lenne:



2024. január 4., csütörtök

Téli puzzle 2024

Már évek óta szokásom, hogy a téli, karácsonyi időszakban kirakok egy (legalább egy) puzzle-t. Ezt tudja a család is, így abban is biztosak lehetnek, hogy egy jó puzzle mindig jól jön. Bár volt itthon még bontatlan, de karácsonyra két 1500 darabot új csomagot kaptam. Sorsolással dőlt el, hogy ez a szépség lesz most kirakva.

A család is besegített, nem azért, mert nem ment volna egyedül, de jó együtt ülni fölötte, hallgatni valami TV műsort és beszélgetni. Egy dolog biztos, hogy az 1500 darab már igen nagy tömeg, nehéz szortírozni, válogatni. Persze jól látszik, hogy ebben a kirakóban nem lehetett igazán jól színre válogatni az elemeket. És, meg kell említeni a méretét is, a rajztábláinknál nagyobb méretű, így egy nagy méretű kartont vet a férjem alátétnek.

A másik puzzle-t hazavittem Bárándra, ki is bontottam, elkezdtem a keret elemeit kiválogatni. Így, hogy csak ritkán látom, lassan halad a dolog, de ami késik, nem múlik!


2022. december 29., csütörtök

Téli puzzle (2022)

Ezt a puzzle-t tavaly karácsonyra kaptam, de a téli szünetben nem volt időm kirakni, így szépen várt a sorára. Mindig halogattam, majd ha ezt és ezt megcsináltam, majd előveszem. Végül azt a célt tűztem ki, hogy ha meglesz a habilom, akkor utána kirakom. A habil meglett és a karácsonyi őrületnek is vége, szóval nekikezdtem, és két nap alatt kivégeztem:

Első ránézésre ijesztőbbnek tűnt, de csillagokat jelentő motívumok annyira különbözőek voltak, hogy ez a kép bal oldala szinte könnyűnek mondható volt. A jobb oldal (amivel kezdtem) kissé macerásabb volt. Ezen a képen jobban látszanak az eredeti színek:




2021. január 4., hétfő

Japán hangulat

 Karácsonyra kaptam ezt a japán hangulatú, matcha teás puzzlet. 

Szilveszter után bontottam meg, és családi segítséggel vasárnap estére ki is raktuk. Íme a bizonyíték:


2020. december 26., szombat

Vintage Cook books

Idén is hozott a Jézuska két puzzle-t is. Az egyiket nagyon hamar kivégeztem, pontosabban összeraktam. Élvezetes volt a sokféle címlap keresgélése. Mivel belátható időn belül kirakható, így szétszedve tettem el, mert pár óra alatt bármikor újraépítem.

2020. május 31., vasárnap

Crazy puzzle

Nyáron nem szoktunk puzzle-t venni, ez inkább a téli szünetben szokásos. De mivel végeztem a távoktatással (pontosabban megírták az utolsó tesztet is, amit azonnal átnéztem, de még a beadandókkal foglalkoznom kellett) úgy éreztem, hogy ki kell mennem a világba csak úgy! Így Bogival felsétáltunk egészen a Kossuth térig (amely a lakástól alapban 5 perc, de ha séta, akkor negyed óra is lehet), vettünk limonádét, majd sétálgattunk a napsütésben. Hazafelé pedig a Fórumban bementünk a játékboltba. Túl sok izgalmas dolgot nem találtunk, alig volt egyébként puzzle-juk is, de az a tigrises crazy verzió haza akart jönni:
Röviden bemutatva a dolgot: itt nincs két egyforma elem, sőt! Igazából olyan egyenes szélű kerete sincs, amivel szokás kezdeni a kirakást.
Bogi az elején lelkes volt, de aztán egyedül maradtam. Igazán tökéletes terápiás munka volt. 10 nap alatt elkészült (mert ugye dolgozni is kellett 😋):
Köszönöm Trefl!

2020. január 2., csütörtök

A téli szünet újabb kirakója

Az idei téli időszak újabb kirakóját még az előző télen vettük, csak nem lett felbontva.
De most pótoltuk!
Íme:

2019. december 25., szerda

Karácsonyi puzzle

Ilyen cukiságot hozott a Jézuska, amit persze elég hamar kiraktunk. Íme a bizonyíték:

2019. január 6., vasárnap

Kertész puzzle

Ezt a szépséget hozta a Pisti Jézuskája, amit rögtön a vár után kezdtünk kirakni. És íme:
A Ravensburger 2017-es kollekciójának egyik 1000 db-os készletéről van szó. (The Gardener's Cupboard by Colin Thompson) Nagyon izgalmas részek voltak benne, élveztük ezt is. Csak azt nem tudjuk, hogy mit kell enni, inni szívni ahhoz, hogy ilyen kép legyen az eredmény. 😉

De sajnos kezdődik a munkás időszak, szóval ki tudja, mikor kezdjük a következő puzzle projektet.

2019. január 2., szerda

Puzzle a téliszünetre

Karácsonyra kaptuk ez a puzzle-t, amit karácsonykor bontottunk meg és 2019-ben fejeztünk be. 1500 db-os, így a mérettel kissé bajban voltunk, két részletben tudtuk csak kirakni.
első körben azt hittük, hogy a legmacerásabb az égbolt lesz. de tévedtünk. A havas hegyek, árnyékos részek és a téli fák sokkal rosszabbak voltak.
Részekre bontva, lapokkal szétválasztva bedobozoltuk.